Nový dům Lukáš 15

Menší bungalov nabízí vše potřebné pro život až čtyřčlenné rodiny a je navržen s velikým důrazem na nízkou ekonomickou náročnost. Dům je vytvořen ve dvou různých vzhledových variantách, aby si každý přišel na své, půdorys však zůstává prakticky stejný. Modernější varianta se skládá ze dvou základních hmot s plochou střechou, kde společenská denní část je vyšší a místnosti jsou díky tomu vzdušnější. Ložnice a pokoje mají o trochu nižší strop pro jejich zůtulnění. Venku se pak nachází vertikální těleso venkovního grilu pěkně doplňující kompozici domu. Hned vedle je pak stínění velikých oken, zabraňující přehřívání v létě. Stínění také vytváří krytí terasy pro příjemnější posezení.

Nový dům Lukáš 15 Nový dům Lukáš 15

Klasická verze bungalovu nabízí stejné dvě hmoty jako moderní verze, ovšem se shodnou výškou a typickou střechou pro bungalovy. Krytá terasa a stínění jsou vytvořeny větším přesahem valbové střechy. Ani v tomto projektu se nezapomělo na veliké prosklené plochy zpříjemňující interiér domu.

Veliké prosklené plochy zaručují velmi dobře prosvětlené a prosluněné místnosti a je všeobecně známo, že dostatek slunečního svitu má pozitivní vliv jak psychickou pohodu obyvatel tak na jejich zdraví. Všechny obytné místnosti ihned po vstupu nabízí výhled na zahradu a propojují maximálně interiér s exteriérem. I v čele chodby se nachází francouzské okno vytvářející příjemný průhled do zahrady. V zimě tyto plochy budou zdrojem tepelných zisků a ušetří tak část nákladů na vytápění, v létě budou částečně zastíněny přesahem střechy proti přehřívání a zbylé stínění pokryjí žaluzie.
Maximální spojení bydlení se zahradou to je podstata bydlení v rodinném domu.

Nový dům Lukáš 15

Hlavním prostorem domu je obývací pokoj. Ten je propojený s jídelnou a kuchyní a stává se tak nejdůležitější částí domu. Hned po vstupu a odložení kabátů v zádveří se člověk ocitne v obývacím pokoji, kde jej určitě oslní veliké propojení s krytou terasou a zahradou. Kuchyň je zde šikovně schována za rohem - zůstavá i tak v kontaktu s obývákem, ale případný nepořádek z vaření není vidět. Z obývacího pokoje můžete pokračovat do privátní části domu, kde se nachází ložnice rodičů, společná koupelna a dva menší dětské pokoje (případně po odstranění příčky jeden větší). Dostatečně prosvětlená chodba s výhledem zde nachází uplatnění i jako skladovací prostor. Vzledem k rozložení pokojů vůči sobě je zaručena akustická pohoda v domě.

Nový dům Lukáš 15 Nový dům Lukáš 15 Nový dům Lukáš 15 Nový dům Lukáš 15
Nový dům Lukáš 15 na našem webu

Další informace o novém domu Lukáš 15 (výše splátek, cena domu, dispozice, užitná plocha a další) získáte na našich webových stránkách.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 18.3.2015.
Aktualizováno: 16.3.2015 zpět

http://financovani-rodinneho-domu.ekonomickestavby.com/bulletin1503_52.cz/novy-dum-lukas-15.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.